Cera normalna

Jak dbać o koloryt skóry?

Nierówny koloryt skóry, czyli hiperpigmentacja, należy do dość popularnych problemów skórnych naszych czasów. Rynek kosmetyczny obfituje w produkty poprawiające koloryt skóry. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, które wpływają na ten aspekt niekorzystnie.

Co wpływa na nierówny koloryt skóry?

Głównym czynnikiem zewnętrznym, który wpływa negatywnie na koloryt skóry jest słońce. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne może skutkować wystąpieniem brązowych plam i nierówności w kolorycie. Są to efekty nadmiernej produkcji melaniny – hormonu odpowiedzialnego za ochronę skóry przed światłem słonecznym. Zanieczyszczenia środowiska, czyli znane z wielu szyldów i reklam – smog i antipollution. Drobinki smogu o masie tak niewielkiej, że są w stanie przeniknąć przez naszą skórę. Najbardziej narażona jest skóra twarzy, ponieważ jest znacznie delikatniejsza niż na reszcie ciała, co czyni ją bardziej podatną na czynniki zewnętrzne. Przyczyny hiperpigmentacji mogą pochodzić również z nieprawidłowości w naszym organizmie. Dotyczy to np. hormonów. Zwiększona produkcja hormonów oddziałuje na naszą skórę. Najbardziej dotkliwie odczuwają to zwykle kobiety w ciąży.

Istnieje również rodzaj przebarwień pozapalnych – zapalenie spowodowane zmianami trądzikowymi lub skaleczeniami bliznowacieje, wywołując ciemnienie skóry.

Jak wspierać poprawny koloryt skóry?

Profilaktyka w tym temacie ma bardzo duże znaczenie, a sposoby na nią nie odbiegają od podstawowych elementów codziennej pielęgnacji skóry. Stosowanie kremów z filtrem codziennie – polecamy niezależnie od tematu, który podejmujemy, pory roku i wieku osoby, z którą rozmawiamy. Fotoprotekcja tym razem również stanowi ważny element profilaktyki. Warto też dbać o dobrą jakość skóry przy pomocy peelingów enzymatycznych. Zalegający martwy naskórek utrudnia składnikom aktywnym z kremów skuteczną penetrację skóry.

Dieta a koloryt skóry

Odcień skóry, a także występujące na niej zmiany i przebarwienia mogą być efektem nie tylko niewłaściwej pielęgnacji. Bardzo często są ściśle związane z naszą dietą i stylem życia. Zalecamy wzbogacić swoje codzienne menu w witaminę C – dobrym źródłem są warzywa i owoce (szczególnie cytrusy). Witamina C rozjaśnia skórę i niweluje oznaki starzenia się, w tym również przebarwienia. Witamina A – wzmacnia kolor skóry, tym samym chroniąc przed przebarwieniami. Ciekawostka – witamina A zmniejsza naszą wrażliwość na słońce. Polecane produkty to szpinak, jarmuż, dynie i brokuły. Witamina B3 – zawarta w rybach, mięsie drobiowym, roślinach strączkowych i orzechach – wspiera przywrócenie skórze naturalnego kolorytu, gdy mamy problem z szarzeniem cery. Zwykle borykają się z nim osoby palące.

Oprócz diety bogatej w witaminy należy pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości wody. Dzięki niej organizm utrzymuje równowagę limfatyczną i lepiej sobie radzi z usuwaniem toksyn. Pozbawiona nawilżenia skóra łatwo szarzeje i znacznie szybciej się starzeje.

#dottorepoleca

Kuracja polecana dla osób borykających się z nierównym kolorytem skóry łączy w sobie wymieniony niżej peeling enzymatyczny oraz filtr przeciwsłoneczny.

C-flush krem RICH – treściwy i odżywczy krem na dzień z witaminą C. Zapewnia antyoksydacyjną ochronę, wyrównuje koloryt skóry, ujędrnia i działa przeciwzmarszczkowo.

Retino / Retino Forte – krem na noc z retinolem, którego pozytywny wpływ na koloryt skóry został udowodniony. Dwustopniowa pielęgnacja pomaga dobrać stężenie odpowiednie dla skóry wrażliwej i bardziej odpornej.

City SUN – krem z filtrem do użytku codziennego – ma lekką konsystencję, nie bieli skóry i świetnie sprawdza się pod makijaż. Skutecznie chroni przed promieniowaniem UV-A i UV-B, dodatkowo również przed Blue Light.

Puratore Home – peeling enzymatyczny z papainą dla każdego rodzaju skóry. Nadaje się również dla kobiet w ciąży. Działa tylko w zewnętrznej warstwie naskórka, delikatnie i bezpiecznie. Pozostawia skórę odświeżoną i rozjaśnioną.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto