Dlaczego dottore mini

Dlaczego „dottore”?

Polska marka o włoskiej nazwie – dlaczego tak?

Co to dla nas znaczy? Geneza nazwy marki dottore wywodzi się z dwóch istotnych elementów.

Słowo dottore w języku włoskim w dosłownym tłumaczeniu oznacza lekarza, osobę wykształconą oraz uczonego. Przedstawiając się w ten sposób, chcemy podkreślić nasze dążenie i zobowiązanie do tworzenia i oferowania produktów godnych zaufania. Ich formuła ma być oparta na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, a jakość i skuteczność działania nieustannie weryfikowana.

Z kolei „cosmeceutici” oznacza kosmeceutyki. To słowo nawet po polsku budzi wątpliwości, więc raz na zawsze rozwiewamy wątpliwości

Dlaczego dottore mini2
Dlaczego „dottore”? 4

Dlaczego polska marka przedstawia się po włosku? Hasło „medycyna dla urody” nie wzięło znikąd. Nasza firma jest związana z medycyną estetyczną, a ta swoją kolebkę znajduje we Włoszech. Kiedy ta dziedzina wiedzy w Polsce dopiero kiełkowała (ponad 20 lat temu), włoscy lekarze z niezwykłą życzliwością i bezinteresownością dzielili się swoimi badaniami, pomagając wykształcić pierwszych polskich specjalistów.

Dzielą się swym bogatym doświadczeniem również dziś, choć obecnie polskie grono lekarzy jest dla nich równorzędnym partnerem współtworzącym i wspierającym rozwój europejskiej medycyny estetycznej.

Trzecim filarem, mniej znanym, bo trochę mniej medialnym, na którym stanęło dottore było zapotrzebowanie. Dr Jankowiak – pomysłodawca i założyciel marki przez lata przyjmował pacjentki, wykonywał zabiegi i szukał dla każdej z nich najlepszych kosmetyków do pielęgnacji domowej. Nie znalazł takich, za które by poręczył, które uznałby za dość dobre, żeby je Wam polecać Wtedy powstało dottore cosmeceutici – z potrzeby skutecznej pielęgnacji domowej, w hołdzie wiedzy i doświadczeniu medycyny estetycznej.

Ciekawostka

Pierwszym produktem naszej marki był odmładzający krem novo z 8% kwasem glikolowym.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto