Akcesoria kosmetyczne

4 błędy w pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja skóry twarzy to podstawa dobrego wyglądu, a co się z tym wiąże – element dobrego samopoczucia. W każdej dziedzinie, również w tej, krążą tak zwane mity. Powtarzane przez koleżanki, znajomych, rodzinę, pisane przez niekompetentne osoby w Internecie, których informacji nikt nie sprawdza. Osoby, które stawiają pierwsze kroki w świecie świadomej pielęgnacji, mogą dać się nabrać, a przy tym nawet zrobić sobie krzywdę.

Zmywanie makijażu

Demakijaż oczu

Wspominaliśmy o tym już kiedyś, ale jest to tak powszechne, że wyjaśnimy jeszcze raz: produkty do demakijażu są zaprojektowane, żeby rozpuszczać makijaż. Nie ma potrzeby mocnego pocierania, szczególnie w okolicy tak wrażliwej jak wokół oczu. Skóra przy oku jest bardzo cienka. Mocno pocierając wacikiem, rozciągacie ją, pogarszając jej stan, osłabiając barierę hydrolipidową i przyspieszając proces starzenia się.

Przyłóżcie nasączony kosmetykiem do demakijażu płatek kosmetyczny do oka i przytrzymajcie kilka sekund. Wtedy wystarczy delikatnie musnąć skórę kilka razy i tusz do rzęs czy cień do powiek zostaną na waciku.

Demakijaż twarzy

To zmycie tuszu do rzęs jest najbardziej uciążliwe wieczorem? Niekoniecznie. Po całym dniu, często myślimy tylko o położeniu się spać. Jest to przyczyna demakijażu „na szybko” i niedokładnie. Jednym z błędów, które zauważyliśmy jest zapominanie o zmyciu resztek podkładu z linii włosów i brwi. Są to miejsca, gdzie bardzo łatwo o pozostałości makijażu, co jest przyczyną pojawiania się w tych okolicach niedoskonałości.

Wysuszanie tłustej skóry

Osoby z cerą tłustą borykają się z irytującym świeceniem się skóry, którego przyczyną jest nadprodukcja sebum. Żeby się z tym uporać, sięgają po kosmetyki „blokujące sebum” i „wysuszające skórę”. Błąd! „Wysuszanie” skóry tłustej tylko zaogni problem, bo zostanie to zinterpretowane przez organizm, jako konieczność jeszcze bardziej wzmożonej produkcji sebum.

Odpowiedzią na ten problem są kremy regulujące wydzielanie sebum, a nie blokujące!

Niewłaściwe stosowanie kosmetyków

Jak można źle używać kosmetyki? Otóż można, gdy używacie więcej niż jednego produktu. Kolejność nakładania preparatów zwykle (choć nie zawsze) ma znaczenie.

Esencje lub serum to produkty o wysokim stężeniu składników aktywnych i lekkiej konsystencji. Żeby działały z maksymalną skutecznością, powinniśmy stosować je zawsze pod krem. Krem zabezpiecza nie tylko naszą skorę, ale także np. serum, z niską zawartością lipidów przed odparowaniem. Stosowanie najpierw kremu jest bezcelowe.

Przy okazji przypominamy, aby aplikując każdy rodzaj kosmetyku, wykonywać ruchy do góry. Zapobiegnie o rozciąganiu się skóry w dół, co przyspiesza proces wizualnego starzenia się twarzy.

Nie mycie rąk

Oczyszczanie twarzy należy do fundamentów pielęgnacji twarzy. Jednak w łazience zajmujemy się całym naszym ciałem; najpierw serum lub mgiełka do twarzy (to dobrze), potem balsamujemy ciało, wcierka lub/i olejek do włosów, krem do twarzy – wszystko dobrze… Czy pamiętacie, żeby pomiędzy kosmetykami myć ręce? Kwestia bardzo na czasie, a jednak w tym momencie często o tym nie myślicie. „Przecież dopiero byłam/łem pod prysznicem. Nie muszę być rąk” – MIT. Przed zaaplikowaniem kremu do twarz należy zmyć z dłoni resztki balsamu do ciała lub innego kosmetyku. W innym wypadku składniki obu produktów (nawet jeśli są to oba produkty wysokiej jakości i skuteczności) mogą zadziałać niewłaściwie. Każdy kosmetyk ma swoje przeznaczenie – krem do twarzy, balsam do ciała, olejek do włosów itd.

Jeśli krem do ciała, z dużą zawartością składników aktywnych w wysokich stężeniach dostanie się w okolice oka, może spowodować podrażnienia wrażliwej skóry w tamtej okolicy. Co więcej, balsam przeznaczony do ciała, na twarzy może wywołać nawet pojawienie się wyprysków!

Ręcznik

Innym błędem związanych z higieną jest używanie tego samego ręcznika do twarzy i do ciała. W mokrym ręczniku bakterie rozmnażają się bardzo szybko. Jeśli nie wymieniamy go wystarczająco często, nakładamy je wszystkie na skórę twarzy!

Jeśli nie macie osobnego, małego, wygodnego ręczniczka do twarzy, zapraszamy tutaj – KLIK.

#dottoreradzi

Czy wiecie, że w naszej ofercie znajdują się również akcesoria kosmetyczne?

Ręcznik do twarzy – miękki, poręczny, w idealnym rozmiarze. Dodatkowo napis będzie Ci codziennie przypominał o czymś bardzo ważnym!

Opaska kosmetyczna – doceniana przez osoby z długimi włosami, którym przyklejają się one do twarzy po aplikacji kremów. Duża możliwość regulacji ucisku czyni ją uniwersalną.

Sensitore tonic – tonik jest jednym z często zapominanych elementów oczyszczania. Przywraca naturalne pH skóry, odświeża i koi podrażnioną skórę. Dodatkowo aplikacja go jest bardzo przyjemna.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto