Zabieg retino booster
Zabieg retino booster

retino booster

Dwufazowy zabieg z retinolem przywracający zmieniony stan równowagi skóry

Zabieg retino booster jest odpowiedzią dla osób, które z jednej strony potrzebują relaksu, a z drugiej oczekują widocznych i szybkich efektów pielęgnacyjnych.

Stosowanie kosmetyków z retinolem to skuteczna pielęgnacja powodująca przebudowanie i rewitalizacje skóry twarzy w gabinecie kosmetycznym. Pierwszy elementem zabiegu to przyjemny masaż na kwasie xymeninowym, który dotlenia i odżywia skórę. Następnie aplikowana jest maska retinolowa. Stosowanie retinolu na skórę pomoże spowodować delikatne złuszczanie skóry twarzy.

Po zabiegu możemy spodziewać się poprawy ogólnego stanu skóry. Zmarszczki staną się płytsze i mniej widoczne, a przebarwienia i nierównomierny koloryt ujednolicą się. Zauważalna będzie redukcja niedoskonałości.

Dottore 234
czas wykonywania zabiegu

45 minut

Dottore 123
zalecana częstotliwość

4-6 zabiegów w odstępie co 3-4 tygodnie

Dottore 345
pora roku

jesień - zima

Wskazania

  • skóra z widocznymi oznakami starzenia,
  • skóra wymagająca rozświetlenia i dodania blasku,
  • potrzeba odświeżenia i normalizacji skóry mieszanej i tłustej,
  • skóra z niedoskonałościami (przebarwienia, rozszerzone pory i stany zapalne).
Before After Retino booster przedRetino booster po
Retino booster przed po

Efekty pielęgnacyjne

Zabieg złuszczający skórę twarzy, szyi i dekoltu retino booster to skuteczna odpowiedź na potrzebę odświeżenia i normalizacji skóry mieszanej oraz tłustej, oraz dla skór z niedoskonałościami.

Złuszczanie naskórka to jedna z metod przywracania świeżego wyglądu skórze. W znaczący sposób poprawiony i ujednolicony zostaje koloryt skóry twarzy. Już po jednorazowym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, miękka, wygładzona. Zauważalna jest również redukcja niedoskonałości i zmniejszenie powstawania zmarszczek na twarzy.

Stosowanie retinoidów w znaczący sposób poprawia kondycję skóry i jest dedykowaną kuracją dla osób chcących poprawić podstawowe parametry skóry.

Składniki aktywne

Zabieg retino booster wykorzystuje właściwości kwasu xymeninowego oraz retinoidów (retinol i ekoRetinol).

Kwas ksymeninowy

Kwas xymeninowy

Doceniany jest za właściwości odmładzające, odżywcze i pobudzające mikrokrążenie. Po zabiegu skóra staje się gładsza i bardziej aksamitna. jest antyoksydantem, który stosowany w codziennej pielęgnacji zmniejsza powstawanie wolnych rodników i działa przeciwstarzeniowo.

Retinol

Retinol

Pochodna witaminy A; wykazuje szerokie zastosowanie przeciwstarzeniowe na skórę. Hamuje powstawanie zmarszczek na twarzy tj. zmarszczki palacza, marionetki i zmarszczki wokół oczu. Jest składnikem często wykorzystywanym do zabiegów złuszczających.

Ecoretinol

ekoRetinol

Stymuluje produkcję kolagenu, zmniejsza zmarszczki na twarzy. Jest składnikiem kosmetyków z retinolem ze względu na podobne właściwości.

Procedura zabiegu

Zabiegi z retinolem retino booster to odpowiedź na potrzeby skóry z przebarwieniami, pierwszymi zmarszczkami, nierównomiernym kolorytem.

Zabieg łączy w sobie elementy przyjemnego masażu z efektownym złuszczaniem skóry twarzy. Złuszczanie naskórka jest kontrolowane i delikatne. 

W pierwszym kroku zabiegu wykonywany jest masaż twarzy, szyi i dekoltu na maśle z kwasem xymeninowym. Składniki aktywne skutecznie pobudzają mikrokrążenie, działają przeciwstarzeniowo oraz zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Następnie aplikowana jest maska na bazie 5% retinolu na skórę. Maska pozostaje na skórze klienta do 6-8 godzin i zmywana jest w domu. 

Złuszczanie skóry przy pomocy zabiegu retino booster można wykonywać co 3-4 tygodnie. W znaczący sposób poprawia się wygląd i kondycja skóry. Stosowanie w codziennej pielęgnacji retinolu jest skuteczną kuracją anti-aging, sposobem na zmarszczki i pomaga przywrócić młodości skórze.