Adaptogeny

Skóra naczyniowa – 5 sposobów pielęgnacji latem

Skóra naczyniowa potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Zwłaszcza w okresie letnim. Gwałtowne zmiany temperatur, aktywność fizyczna oraz czynniki środowiskowe (piasek, wiatr, klimatyzacja) mogą powodować trwałe zmiany i pogorszenie się kondycji skóry.  Bardzo ważna w pielęgnacji jest prewencja, czyli unikanie czynników drażniących.

Poznaj 5 sposobów jak o nią dbać!

Fotoprotekcja

Krem z filtrem przeciwsłonecznym powinniśmy używać przez cały rok. Działanie promieni słonecznych przyspiesza procesy starzenia się skóry i sprzyja powstawaniu teleangiektazji. Pamiętaj, żeby używać kremu z filtrem codziennie, niezależnie od nasłonecznienia i pory roku. Warto używać kremów z SPF 50. Nanoś je wielokrotnie w ciągu dnia, żeby zapewnić sobie najlepszą ochronę.

Nawilżanie, wzmacnianie, łagodzenie

Cera naczyniowa charakteryzuje się mało elastycznymi, rozszerzonymi i płytko umieszczonymi pod skórą naczyniami krwionośnymi. Jest ona nie tylko bardzo cienka i delikatna, ale również problematyczna. Należy ją nawilżać i wzmacniać przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Pamiętaj też o nawilżaniu od wewnątrz. W okresie letnim szczególnie zwróć uwagę na odpowiednie nawodnienie skóry i całego organizmu.

Dieta

Nieodpowiednia dieta, alkohol i inne używki mają istotny wpływ na pogorszenie jakości i kondycji skóry. Należy unikać również ostrych przypraw i gorących napojów. Warto spożywać pokarmy zawierające witaminę C (np. papryka, pietruszka), beta karoten (np. marchew, brokuł, szpinak), rutynę (buraki) i witaminę K (zielone liście warzyw).

Unikanie gwałtownych zmian temperatur

Nagłe zmiany temperatury powodują gwałtowne obkurczanie się lub rozszerzanie powierzchniowych naczyń krwionośnych. Warto pamiętać o tym i unikać gwałtownych zmian temperatur w ciągu dnia. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale może wpływać na powstawanie na twarzy rumienia.

Odpowiednie złuszczanie

Delikatne oczyszczanie i złuszczanie jest istotne i nie można o tym zapominać. Peelingi enzymatyczne używane 1-2 razy w tygodniu pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji. Rozpuszczą martwy naskórek, pomogą pozbyć się przebarwień, a składniki aktywne aplikowane w kremach będą się lepiej wchłaniać.

#dottoreradzi

Rossatore Cream Blur Effect – krem do skóry naczyniowej oraz z tendencją do trądzika różowatego. Posiada silne właściwości przeciwzapalne, redukuje zaczerwienienie skóry, uelastycznia włókna białkowe.

Rossatore Peel Home – enzymatyczny peeling wygładzająco-regenerujący dla skóry wrażliwej i naczyniowej.

Rossatore Mask Home – wyciszająca maska do skóry wrażliwej i naczyniowej.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto