Modelujace owal twarzy 1

Peptydy – nowoczesne składniki pielęgnacyjne skóry dojrzałej

Nowoczesna pielęgnacja skóry dojrzałej polega na stosowaniu składników aktywnych, które będą stymulowały ją do odbudowy, regeneracji i będą działały przeciwzmarszczkowo. Do takich składników można zaliczyć m.in. peptydy.

Peptydy to organiczne związki chemiczne, powstające przez łączenie się cząsteczek aminokwasów w łańcuchy za pomocą wiązania peptydowego. Peptydy stały się popularne w produktach  kosmetycznych ze względu na ich właściwości bioaktywne, ponieważ są w stanie wchodzić w interakcje z komórkami skóry za pomocą wielu mechanizmów, prezentują wysoką moc przy niskich dawkach. Ich niewielki rozmiar zapewnia przenikanie do głębszych warstw skóry i działa kierunkowo.

Podział peptydów

Peptydy sygnałowe

Wpływają na procesy zachodzące wewnątrz komórek. Dzięki temu mają wpływ na aktywność fibroblastów do produkcji włókien podporowych skóry – kolagenu i elastyny.

Peptydy transportujące

Pełnia rolę transporterów substancji aktywnych w głąb skóry np. jony miedzi które są niezbędne w procesie gojenia się ran.

Peptydy rozkurczające tzw. neuropeptydy

Działanie peptydów

  • wpływają na syntezę kolagenu oraz elastyny,
  • poprawiają koloryt skóry,
  • przyspieszają gojenie i procesy naprawcze,
  • wpływają na syntezę macierzy pozakomórkowej.
  • wygładzają zmarszczki. 

#dottore radzi

Peptydowa linia liftingująca – to 4 produkty przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji skóry z oznakami starzenia się. Receptura kremu na dzień to aż 30% składników liftingujących i ujędrniających skórę. Kompleks 3 peptydów w kremie na noc stymuluje produkcję różnych typów kolagenów, a serum bogate jest w fitohormony, które wygładzają zmarszczki i zapobiegają powstawaniu nowych.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto