Krem bb

Kremy BB i CC – Twoje ABC

Krem BB – czym jest? 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest krem BB. Skrót BB po rozwinięciu oznacza Blemish Balm lub Beauty Balm, co przetłumaczyć możemy jako balsam piękna, balsam na skazy. Taki kosmetyk określany jest jako połączenie kremu i fluidu, ma jednak delikatniejsze działanie niż pokład, zapewnia subtelniejsze krycie. Za pomocą BB nie zamaskujemy więc zmian trądzikowych, blizn czy pękających naczynek. 

Ów krem zadziała jednak nawilżająco i odżywczo, a co więcej, wyrówna koloryt – tak, by cera wyglądała zdrowo i pięknie. Kosmetyk może być stosowany samodzielnie lub stanowić bazę pod podkład, sprawdzi się w przypadku praktycznie każdego typu cery, w tym także wrażliwej czy trądzikowej. 

Krem CC – czym jest? 

Czym natomiast jest drugi z wymienionych w tytule kosmetyków, czyli krem CC? CC to skrót od Color Control Cream albo Color Correction Cream, co przetłumaczyć możemy jako krem korygujący kolor. 

Krem CC to połączenie kremu, fluidu i korektora. Ma on wszystkie zalety kremu BB, lecz w składzie zawiera większą ilość pigmentu. Wszystko to sprawia, że jest bardziej kryjący i w lepszym stopniu maskuje niedoskonałości, działa matująco, a jednocześnie odżywia skórę. 

Krem BB czy krem CC? 

Kiedy wybrać krem BB, a kiedy lepszą opcją będzie krem CC? Krem BB to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie naturalny, delikatny makijaż, chcących wyrównać koloryt skory, a jednocześnie zapewnić jej dobrą pielęgnację. 

Krem CC sprawdzi się w przypadku osób mających bardziej problematyczną cerę, zmagających się z widocznymi przebarwieniami, zmianami, stanami zapalnymi. Krem CC umożliwi zamaskowanie niedoskonałości, ale nie obciąży cery. 

Pielęgnacja skóry – o czym jeszcze pamiętać? 

Jeśli chcemy cieszyć się skórą w dobrej kondycji, wyglądać pięknie i młodo, musimy pamiętać, że sam krem BB lub CC nie wystarczy. Ważne jest także codzienne oczyszczanie cery, stosowanie odpowiednio dobranych peelingów i masek, a także zdrowa dieta. 

Kremy BB i CC cieszą się dużą popularnością. Takie kosmetyki odżywiają skórę, a jednocześnie wyrównują jej koloryt. Krem CC różni się od kremu BB większą zawartością pigmentu, co za tym idzie, lepszym działaniem kryjącym, matującym, tuszującym niedoskonałości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto