Wywiad z dr jankowiakiem

Trądzik różowaty – wywiad z dr. Waldemarem Jankowiakiem

Spotkania z dr Jankowiakiem zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych klientów – zarówno detalicznych, jak i profesjonalnych. Na każdym szkoleniu, po wykładzie na dr. Waldemara Jankowiaka czekało przynajmniej kilka osób z listą pytań.

Tym razem z dr. Jankowiakiem spotkała się Julia Cieślawska, znana Wam z webinaru „Antipollution”, a tematem jaki poruszyła był trądzik różowaty.

Na samym początku doktor podkreślił, że trądzik różowaty to nie jest prosta sprawa. Źle leczony lub niewłaściwie zdiagnozowany może ewoluować do znacznie gorszego stanu niż rumień, z którym choroba jest zazwyczaj kojarzona. To słowo klucz – choroba. Wiele osób nie uświadamia sobie, że trądzik różowaty to choroba, którą trzeba leczyć.

Przyczyny trądziku różowatego

Główną przyczyną występowania trądziku różowatego są uwarunkowania genetyczne. Jeśli nasi przodkowie cierpieli na tę chorobę, istnieje bardzo duże ryzyko, że również przyjdzie nam się z nią zmierzyć. Ponadto można wyróżnić konkretne cechy fototypu, które mogą wskazywać na podatność na problemy z trądzikiem różowatym. Jest to jasna karnacja, niebieskie oczy, jasne włosy. Problem dotyczy w znacznej większości kobiet, ponieważ z natury mają bardziej delikatną, wrażliwą skórę. Natomiast trądzik różowaty nie jest chorobą wyłącznie kobiecą, mężczyzna też może się z nim zmagać. Co więcej, mężczyźni znoszą trądzik różowaty znacznie gorzej, gdy już się pojawi.

Doktor wymienił nam również czynniki zewnętrzne, które są w stanie pogorszyć sytuację:

 • stres, również pozytywny,
 • zmiany warunków atmosferycznych, czyli np. nagłe skoki temperatury,
 • promieniowanie słoneczne,
 • alkohol,
 • ciężkie, pikantne potrawy,
 • palenie papierosów (nikotynizm).

Te wszystkie czynniki wpływają na rozszerzenie się naczyń krwionośnych, które u osób z cerą naczynkową są bardzo delikatne.

Brak pielęgnacji

Niewłaściwa pielęgnacja może doprowadzić do bardzo przykrych skutków. Trądzik różowaty w pierwszym etapie nie jest ani groźny, ani bardzo uciążliwy. Przybiera formę skóry nadto wrażliwej, skłonnej do rumienia, który ustępuje po jakimś czasie. Jest to stan tzw. prerosacea. Jeśli jednak zaniedbamy właściwą pielęgnacje i nie będziemy ostrożni, choroba przejdzie do etapu drugiego.

Skutki postępującego trądziku różowatego:

 • grudki na skórze,
 • problemy metaboliczne skóry,
 • rozwój zmian guzowatych,
 • przerost włókien łojowych,
 • zmiany w gałce ocznej (w skrajnych przypadkach).

Przy rozwiniętym trądziku różowatym sama pielęgnacja już nie wystarczy, konieczne będzie leczenie chirurgiczne.

Pielęgnacja cery naczynkowej, z trądzikiem różowatym

Stworzyliśmy całą linię z myślą o pielęgnacji cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym. Kompleksowa pielęgnacja, w skład której wchodzi:

Rossatore Cream Blur Effect – krem na dzień, który skutecznie wzmacnia skórę, działa przeciwzapalnie, dzięki czemu niweluje rumień. Efekt rozświetlenia często jest widoczny już po pierwszym użyciu!

Rossatore Resurfacing Cream – odświeżający krem na noc dostoswany do potrzeb cery wrażliwej i naczynkowej. Zawarty w nim kompleks kwasów działa łagodnie, ale skutecznie, zostawiając cerę odnowioną i młodszą w wyglądzie.

Rossatore Peel Home – peeling enzymatyczny stanowiący uzupełnienie serii. Rozpuszcza martwe komórki naskórka, co przyczynia się do lepszego wchłaniania się składników aktywnych zawartych w kremach.

Rossatore Mask Home – maseczka z linii działa kojąco i odżywiająco. Wycisza nadreaktywną skórę naczynkową, zostawiając ją napiętą i rozpromienioną.

Czy wiesz, że…

Pod nazwą rossatore kryje się także zabieg dedykowany cerze naczynkowej wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Efekty połączenia pielęgnacji domowej i profesjonalnej potrafią być spektakularne! Zobacz, gdzie w Twojej okolicy jest salon oferujący nasze zabiegi – KLIK.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto