Kwas szikimowy

Kwas szikimowy – właściwości i zastosowanie

Kwas szikimowy jest coraz bardziej doceniany. Wspomniana substancja umożliwia redukcję różnego typu niedoskonałości skóry, ma pozytywny wpływ na kondycję i wygląd cery. Czym dokładnie jest kwas szikimowy, jakie ma właściwości, jakie zastosowanie znajduje? Poniżej najistotniejsze informacje.

Czym jest kwas szikimowy?

Kwas szikimowy to związek chemiczny należący do grupy hydroksykwasów karboksylowych. Jest to najłagodniejsza substancja w grupie kwasów AHA, dzięki czemu może być stosowana nawet w przypadku skóry wrażliwej. Kwas pozyskuje się z anyżu gwiaździstego (z języka japońskiego Shikimi).

Kwas szikimowy – właściwości

Jakimi właściwościami wyróżnia się omawiana dziś substancja? Przede wszystkim są to:

 • działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne,
 • działanie złuszczające i wygładzające,
 • regulacja wydzielania sebum,
 • wsparcie w odblokowywaniu ujścia gruczołów łojowych,
 • właściwości depigmentacyjne,
 • właściwości nawilżające,
 • redukcja krost i wyprysków,
 • ujednolicenie kolorytu skóry.

Kwas szikimowy – zastosowanie

Omawiany dziś kwas znaleźć możemy w składzie toników, maseczek, żeli, emulsji, kremów przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej. Preparaty z kwasem szikimowym polecane są osobom mającym cerę trądzikową. Kwas hamuje rozwój bakterii Propionibacterium acnes, czyli bakterii powodującej trądzik, dzięki czemu w widoczny sposób przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Kwas szikimowy działa również nawilżająco, co czyni go dobrym wyborem dla osób mających suchą cerę. Działanie złuszczające kwasu doceniane jest natomiast w przypadku skóry zgrubiałej, z przebarwieniami, zniszczonej opalaniem.

Kosmeceutyki z kwasem szikimowym

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć kosmetyków zawierających kwas szikimowy. Znajduje się on w takich kosmeceutykach, jak rossatore resurfacing cream oraz rossatore mask home.

Rossatore Resurfacing Cream

To krem wygładzający na noc, który oprócz kwasu szikimowego zawiera kwas migdałowy, mlekowy, glikolowy. Krem stymuluje procesy regeneracyjne, nawilżające, naprawcze, powoduje delikatne złuszczenie martwego naskórka, odsłania nową, rozjaśnioną skórę. Rezultaty działania kremu to także redukcja stanów zapalnych, zmniejszenie rumienia, regulacja wydzielania łoju.

Krem dedykowany jest osobom zmagającym się z takimi niedoskonałościami, jak:

 • skóra płytko unaczyniona, wykazująca skłonność do występowania rumienia i teleangiektazji,
 • trądzik różowaty,
 • skóra nadreaktywna,
 • skóra delikatna,
 • skóra alergiczna.

Rossatore Mask Home

Wyciszająca maska, która rozjaśnia skórę, redukuje stany zapalne, zmniejsza widoczność rumienia. Idealne rozwiązanie dla osób mających skórę wrażliwą, naczyniową, zmęczoną i szarą, zmagających się z trądzikiem różowatym. Oprócz kwasu szikimowego w składzie maski znajdują się cytryniec chiński (adaptogen o silnym działaniu przeciwzapalnym) oraz azeloglicyna, która hamuje produkcję wolnych rodników i działa łagodząco.

Podsumowanie

Kwas szikimowy należy do grupy hydroksykwasów karboksylowych i jest wśród nich najłagodniejszy. Omawiana substancja pozyskiwana jest z anyżu gwiaździstego (z języka japońskiego Shikimi), stanowi składnik maseczek, toników, kremów do cery problematycznej. Kwas ma działanie antybakteryjne, nawilżające, reguluje wydzielanie sebum.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto