Kwas glikolowy

Dlaczego warto stosować kwas glikolowy?

Początek października – jesień – to czas kiedy do naszej pielęgnacji wracają produkty z kwasami! Nie stosuje się ich latem ze względu na właściwości uwrażliwiające skórę na wpływ słońca. Dzisiaj opowiemy Wam o jednym z najpopularniejszych kwasów stosowanych w kosmetyce – kwasie glikolowym.

Czym jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy to najprostszy przedstawiciel a-hydroksykwasów. Jego higroskopijne cząsteczki bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie. Ta cecha czyni go najskuteczniejszą substancją o działaniu złuszczającym.

Pozyskuje się go głównie z trzciny cukrowej, buraka cukrowego lub ananasa. Jest substancją bezbarwną, bezwonną i nietoksyczną. Jest dobrze tolerowany przez skórę – szybko się do niego przyzwyczaja, nawet jeśli przy pierwszych aplikacjach trochę szczypie.

Zastosowanie kwasu glikolowego

Kremy zawierające kwas glikolowy mogą być stosowane przez osoby z każdym typem cery. Skórę suchą nawilża i wygładza, a tłustej przywróci odpowiednie pH i odżywi. Do efektów kuracji zaliczyć można wyrównany koloryt skóry i spłycenie zmarszczek – kwas glikolowy stanowi jeden z podstawowych składników w kuracjach anti-aging. Z racji działania złuszczającego i przyspieszającego odnowę komórkową kwas glikolowy odnosi sukcesy w spłycaniu widocznych blizn np. potrądzikowych. Dodatkowo skóra regularnie poddawana działaniu kwasu glikolowego jest odżywiona, świeża – nie zalega na niej martwy naskórek, dzięki czemu wygląda młodo i zdrowo.

Produkty zawierające kwas glikolowy poprawiają koloryt skóry. Dotyczy to przebarwień pozapalnych i słonecznych.

Jakie stężenie kwasu glikolowego wybrać?

W zależności od stężenia kwasu w produkcie, ma on inne funkcje. W kosmetykach dostępnych na rynku spotkać się można ze stężeniami w wysokości 5-15%. Mają one za zadanie odnowić, zregenerować skórę oraz silnie ją nawilżyć. Działanie złuszczające ogranicza się tu do naskórkowego minimum – nie występuje widoczne „schodzenie skóry”.

Stężenia od 20-35% znajdują zastosowanie przy cerach tłustych oraz borykających się z problemem trądziku. Mają działanie silnie peelingujące.

Wyższe stężenia kwasu – 50-70% – mogą być stosowane wyłącznie przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Kwas w tak wysokim stężeniu ma działanie bardzo silnie złuszczające. Może spowodować rumień i podrażnienie. Zastosowany prawidłowo przez lekarza medycyny estetycznej daje spektakularny efekt odmłodzenia – skóra staje się gładka i wyraźnie zregenerowana.

#dottoreradzi

Novo – krem na noc z 8% stężeniem kwasu glikolowego. Stworzony z myślą o osobach z cerą wrażliwą, wymagającą odmłodzenia oraz osobach, które dotąd nie stosowały kremów z kwasami.

Novo forte – krem na noc z 12% stężeniem kwasu glikolowego. Cenią go osoby z cerą oporną na działanie kwasów, u którym niższe stężenie nie spełniło oczekiwać.

Retino – krem na noc z retinolem. W połączeniu z Novo stanowi bardzo silną i skuteczną kurację przeciwstarzeniową. Uwaga – do takiej dawki składników aktywnych skórę należy stopniowo przyzwyczaić!

City SUN – stosując produkty ze składnikami uwrażliwiającymi skórę na promieniowanie słoneczne, warto wyposażyć się w skuteczny krem z wysokim filtrem. City SUN to krem do codziennej ochrony skóry przed słońcem. Jest lekki, szybko się wchłania i nie zostawia białych śladów.

Nie Komentarze

Dodaj komentarz

MenuWirtualny KosmetologKonto